en
POLECAMYDotknij Gotyku w Toruniu
POLECAMYZrób samodzielnie pierniki
POLECAMYZWIEDŹ TORUŃ Z KUFLEM PIWA!
POLECAMYPOZNAJ WIELKĄ TWIERDZĘ TORUŃ

Atrakcje turystyczne Torunia

Musisz zobaczyć

 
 
 

     
 

 

UNESCO: Średniowieczny Zespół Miejski

 
 
     

Poza obszarem UNESCO

 
 

     
 

 

Zabytki Torunia

 
     

Sztuka artystyczna

 
 
 

     
 

 

Muzea

 
     

Atrakcje astronomiczne

 
 
 

     
 

 

Galerie sztuki

 
     

Punkty widokowe

 
 
 

     
 

 

Parki, ogrody, rezerwaty

 
     

Wydarzenia kulturalne

 
 
 

     
 

 

Miejsca niedostępne

 
     

Najbliższe okolice Torunia

 
W okolicy Torunia znajduje się wiele ciekawych obiektów historycznych, przede wszystkim zabytków gotyckich: wielkich kościołów miejskich (np. katedra w Chełmży, kościół Mariacki w Chełmnie), oraz ogromna liczba średniowiecznych kościołów wiejskich wysokiej klasy architektonicznej i dużego znaczenia historycznego. Zlokalizowane są one na Ziemi Chełmińskiej, tj. na północ i północny-wschód od Torunia. Ponadto na obszarze tym jest wiele zamków krzyżackich, np. słynny w Golubiu, Zamku Bierzgłowskim czy imponujące ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim. Pałace znajdują się np. w Nawrze, Turznie, Bajerzu, Piątkowie.
Całkiem blisko z Torunia jest również do Ciechocinka, który jednak leży w odrębnej historycznie i geograficznie krainie - na Kujawach 
 
 

     
 

 

Rekreacja, aktywny wypoczynek

 
 
     

Pozostałe atrakcje

 
 
 
 

 
drukuj  poleć artykuł
Komentarze użytkowników (10)
Edyta, 2014-03-05 20:19:56
A ja lubię Toruń jest tak romantycznie......
Marian, 2015-02-07 17:54:37
Zdecydowanie polecam odwiedziny tego pięknęgo miasta.Co jeszcze chce wam powiedzieć to bardzo sympatyczni ludzie  , pan Mariusz bardzo nam pomógł tu i tam się znaleść dzięki za info  . Co do cen to są normalne a bar mleczny to rewelacja   . Noclegi też są w bardzo dobrej cenie. Muszę przyznać  ,że to najczystsze miasto.
TorTor, 2017-04-28 15:34:34
Do Karol. Bydgoszcz nie ma atrakcji turystycznych, bo nie jest miastem turystycznym, jakim jest niewątpliwie Toruń. Secesyjne kamienice ma również Toruń i to bardziej zdobione wewnątrz. Wyspa Młyńska? Naprawdę uważasz, że trzeba się ekscytować dużą piaskownicą i trawnikiem? Śluzy? Masz na myśli te zaniedbane, jak i wiele kamienic w Bydgoszczy, nawet tych wokół Wyspy Młyńskiej? Parki, to nie jest atrakcja turystyczna. Prawda jest taka, że to miasto nie ma niczego unikatowego, czego nie miałyby inne miasta w Polsce i dlatego nie jest talk ciekawym miastem jak Toruń. Zaściankowość i kompleksy, to właśnie wyszły z twojego postu, jak i z kilku innych, obrażających Toruń i piszących tylko o psich kupach. Nie próbujcie robić z Bydgoszczy miasta turystycznego, bo nim nie jest i nie będzie. O takiej randze jaką ma Toruń, Bydgoszcz może tylko pomarzyć i ten portal pisząc o tym, nie obraził Bydgoszczy, tylko napisał prawdę, z którą wy bydgoszczanie wciąż nie możecie się pogodzić, że to Toruń, choć jest miastem mniejszym od Bydgoszczy, to ładniejszym i bardziej znanym  :)
Baya, 2017-05-02 11:35:33
Mieszkam w pobliżu Torunia i często bywam na starówce i udaję turystę, bo jest jeszcze kilka miejsc których nie odwiedziłem. Cieszę się, że przyjeżdźa tu tak wielu turystów, również z Bydgoszczy i nie musimy sobie niczego wytykać palcem. Wszędzie są fajni ludzie i idioci, tak już ten zwariowany świat jest zbudowany i nic nie poradzisz. Przyjeżdźajcie do Torunia, z Bydgoszczy też (zwłaszcza na lody u Lenkiewicza), to naprawdę ładne miasto, Serdecznie zapraszam.
Marcin Erdmann, 2017-08-26 12:17:44
Mieszkałem w ponad 20 osadach, wsiach, miasteczkach i metropoliach Polski i Niemiec (Kraków, Wroclaw, Kolonia, Halle, Bochnia, Bytów, Polkowice, Chodzież, Wodzisław Śląski itd.),  , więc JA MAM PRAWO się wypowiedzieć w przeciwieństwie do tych, co g. w życiu widzieli, a poz ją na światowcow: There is nothing like the City of Toruń. Urodzić można się wszędzie, ale żyć i umrzeć warto tylko w Toruniu.
501.best, 2019-07-23 13:50:02
Duża dawka informacji, Toruń to piękne miasto.
Saqlain09, 2023-10-17 20:34:11
Toruń, a charming Polish city, boasts a rich history and captivating tourist attractions. The Old Town, a UNESCO World Heritage site, is a gem with its well-preserved medieval architecture and famous gingerbread. Don't forget to explore the city's vibrant culinary scene and enjoy the sights; it's a destination where every corner holds a delightful surprise. Speaking of exploring, Toruń's enchanting alleys might remind you of playing "where is the bank in dude theft wars" as you search for your next adventure in the game, just like finding a hidden bank in the bustling streets of this historical city.
Afak Choudhry, 2023-12-10 23:29:23
Alight Motion Mod APK is a mobile phone application that lets you make graphics, visual effects, and animations. There isn’t a better app for Android devices than this one to make animations. Alight Creative Inc. offers the application for free. The first motion designing app in the world is called Alight Motion Pro. https://alightmotionmodapk.cc/
instapro, 2023-12-10 23:31:28
Insta Pro Apk is a unique alternative to the official Instagram app. This includes the option to add posts to highlights, vice versa, alter the app’s layout, add free filters to movies to improve them, and watch content covertly without causing noticed notifications. With the ability to download images, videos, and reels directly to your device, https://instapromodapk.com/
ipolicy holder, 2023-12-10 23:32:14
maximize your profit with https://ipolicyholder.com/
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ostatnia modyfikacja 09-08-2023 13:05
Booking.com

Twoja wycieczka

W Twojej wycieczce znajdują się miejsca:

    Sonda

    Które miejsca w okolicy planujesz odwiedzić będąc w Toruniu (max 3):