en
POLECAMYDotknij Gotyku w Toruniu
POLECAMYZrób samodzielnie pierniki
POLECAMYZWIEDŹ TORUŃ Z KUFLEM PIWA!
POLECAMYPOZNAJ WIELKĄ TWIERDZĘ TORUŃ

Parkingi w centrum Torunia

W centrum jest trudno znaleźć miejsce do parkowania, pomimo że zarówno w Toruniu, jak i innych turystycznych miastach regionu pozostawienie samochodu jest płatne. Do pobierania opłat na przygotowanych do parkowania fragmentach ulic służą ustawione w widocznych miejscach parkometry.
 
Na kilka godzin, kiedy przyjeżdżamy na krótki pobyt turystyczny albo na zakupy, lepiej więc zostawić samochód za niewiele większą opłatą na jednym z parkingów strzeżonych, które rozmieszczone są dość równomiernie wokół obszaru wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (patrz mapka poniżej). 
Przyjeżdżając natomiast do Torunia na pobyt z noclegiem w którymś z hoteli na tym obszarze, należy mieć na uwadze fakt, że większość tutaj mieszczących się obiektów nie posiada własnych parkingów z uwagi na ciasnotę zabudowy. Wtedy należy zastanowić się i znaleźć odpowiedni parking na noc.
 
Dla bezpieczeństwa i uniknęcia później kłopotów należy pamiętać, że nie wolno zostawiać w widocznym miejscu w pojeździe żadnych bagaży.

Każdy, kto pozostawi samochód w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z wysoką karą. Straż miejska jest także upoważniona do zakładania blokad na koła. Numer straży, pod który trzeba zadzwonić, aby uregulować mandat i uwolnić pojazd od blokady, będzie podany na mandacie załączonym do blokady.
 
Strefa Płatnego Parkowania tutaj
 

drukuj  poleć artykuł
Ostatnia modyfikacja 31-07-2017 12:16
Booking.com

Twoja wycieczka

W Twojej wycieczce znajdują się miejsca:

    Sonda

    Które miejsca w okolicy planujesz odwiedzić będąc w Toruniu (max 3):