en
POLECAMYDotknij Gotyku w Toruniu
POLECAMYZrób samodzielnie pierniki
POLECAMYZWIEDŹ TORUŃ Z KUFLEM PIWA!
POLECAMYPOZNAJ TWIERDZĘ TORUŃ

Niezwykłe aleje pamiątkowe

   
 
 
Aleja Gmerków w ulicy Żeglarskiej - będącej fragmentem toruńskiej Via Regia (Drogi Królewskiej) - składa się z 25 gmerków (znaków handlowych) średniowiecznych toruńskich kupców hanzeatyckich. Pokazano tu i wymieniono zaledwie część nazwisk znanych toruńskich średniowiecznych rodów kupców uprawiających wielki handel międzynarodowy w ramach związku Hanzy, ale też angażujących się w innych dziedzinach życia.
Więcej tutaj.

Natomiast na centralnym placu Torunia - w Rynku Staromiejskim, tuż pod Dworem Artusa uwagę zwraca Piernikowa Aleja Gwiazd, w której co roku odsłania się dwa autografy osób, których wybitne osiągnięcia rozsławiają Toruń w Polsce i na świecie.
Więcej tutaj.

Aleja Herbów Miast Hanzeatyckich i Handlowych poprowadzona jest natomiast w nawierzchni głównych ulic zespołu staromiejskiego, łączących Rynek Staromiejski z Rynkiem Nowomiejskim: Szerokiej i Królowej Jadwigi. Przedstawiono tu herby 30 miast, z którymi w średniowieczu i czasach wczesnonowożytnych Toruń utrzymywał ścisłe kontakty handlowe jako jedno z największych ośrodków handlowych Europy.
Więcej tutaj.
 
 


Pokaż Niezwykłe aleje na większej mapie

drukuj  poleć artykuł

Lokalizacja
« poprzednia stronanastępna strona »
Ostatnia modyfikacja 13-12-2017 14:59
Booking.com

Twoja wycieczka

W Twojej wycieczce znajdują się miejsca:

    Sonda

    Które miejsca w okolicy planujesz odwiedzić będąc w Toruniu (max 3):