en
POLECAMYDotknij Gotyku w Toruniu
POLECAMYZrób samodzielnie pierniki
POLECAMYZWIEDŹ TORUŃ Z KUFLEM PIWA!
POLECAMYPOZNAJ TWIERDZĘ TORUŃ
Jesteś w:  Strona główna

27. edycja Camerimage

 
 
9 listopada 2019 roku rozpocznie się 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. To prestiżowe wydarzenie wraca do Torunia po 20 latach! Nasze miasto będzie gościć gwiazdy światowego kina.
 
Festiwal odbędzie się w dniach 9-16 listopada 2019 roku. Wydarzenia w ramach EnergaCAMERIMAGE zorganizowane będą w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, Centrum Sztuki Współczesnej, Teatrze Wilama Horzycy, Cinema City oraz w X Liceum Ogólnokształcącym. Organizatorzy zapewniają, że w programie znalazły się tylko dobre filmy, które zdecydowanie trzeba zobaczyć.
 
- Po 20 latach wróciliśmy do Torunia. Tegoroczny festiwal zapowiada się bardzo interesująco. To duże wydarzenie i dlatego odbywać się będzie w kilku lokalizacjach. To festiwal filmów, które zasługują na to, aby być prezentowane szerokiej publiczności. Poza filmami zaplanowano spotkania z gośćmi, warsztaty i prezentacje sprzętu – wylicza Marek Żydowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE 2019.
 
Swój udział w festiwalu potwierdzili wybitny twórcy filmowi. Toruń odwiedzą m.in. Quentin Taratino, Richard Gere, Danny deVito czy Edward Norton.
 
- Cieszymy się z powrotu festiwalu do Torunia! Przez te kilka dni będziemy gościć w Toruniu światową czołówkę kina i chcemy pokazać nasze miasto od jak najlepszej strony. Ten festiwal otwiera zupełnie nową drogę dla toruńskiej kultury, naszej europejskości i otwartości. Dzięki temu Toruń zaistnieje na mapie najważniejszych filmowych miast w Europie - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 
Festiwal w Toruniu zorganizowany zostanie także za rok, a do 30 czerwca dowiemy się czy zwiąże się z naszym miastem na kolejne lata. Do tego czasu Rada Miasta musi podjąć decyzję o wprowadzeniu zmian w Wieloletnią Prognozę Finansową i umieszczeniu tam zapisu o finansowaniu nowej miejskiej instytucji kultury – Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Zgodę na finansowanie instytucji muszą wyrazić także posłowie – Skarb Państwa będzie współorganizatorem instytucji.
 
Instytucja ma od 2025 roku funkcjonować w specjalnie wybudowanym obiekcie, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie CKK Jordanki.
 
Więcej o programie tegorocznej edycji EnergaCAMERIMAGE tutaj.
 
Festiwal rozpoczął swoją przygodę w 1993 roku. Poniżej galeria zdjęć Lecha Kamińskiego z drugiej edycji Camerimage.
drukuj  poleć artykuł
Ostatnia modyfikacja 05-11-2019 23:08
Booking.com

Twoja wycieczka

W Twojej wycieczce znajdują się miejsca:

    Sonda

    Które miejsca w okolicy planujesz odwiedzić będąc w Toruniu (max 3):